אודות

הסיפור שלנו

לעוף על התואר מבקש ליצור עתיד בו סטודנטים עם מוגבלויות ישתלבו ללא מורא באקדמיה. ההשכלה הגבוהה היא סימן למוביליות חברתית, אך מעט אנשים עם מוגבלויות זוכים לה, ואלו שכן נתקלים לעיתים במחסומים.

אנחנו מציעים לסטודנטים עם מוגבלויות שונות הזדמנות להשתייך לקהילה. בקהילה מועבר מידע חשוב בנושאים שמשיקים למוגבלות ואקדמיה כגון זכויות, לימודי מוגבלות, וקבלת החלטות. בנוסף, ולא פחות חשוב, סטודנטים עם מוגבלויות מבינים שהם לא לבד.

איך אנחנו עושים את זה?

אנו עובדים בשני מישורים:

קורס בן 11 מפגשים בו לומדים סטודנטים עם מוגבלויות כלים שתורמים לשילוב הנכון באקדמיה. מבחינתנו, שילוב נכון הוא שילוב בתנאים של אותו סטודנט. כפי שכתוב בסלוגן שלנו "בדרך שלך", אף אחד לא יכול לדעת יותר טוב מהסטודנטים עצמם מה טוב להם. מה שהכי טוב לסטודנט אחד לא חייב להיות מתאים לסטודנט שני. אנחנו פה לסייע לכם למצוא את הדרך שלכם, באנושיות וללא שיפוטיות.

מה אנחנו מציעים?

אנחנו פועלים כעת בשני מישורים:

קורס הדגל– קורס בן 11 מפגשים בו לומדים סטודנטים עם מוגבלויות בלבד מודלים של מוגבלות וכלים להשתלב.

הקורס כולל מפגשים בלימודי מוגבלות אשר נועדו לעצב את התפיסה שלכם בנושא. המודלים הנלמדים יסדרו עבורכם את מה שהרגשתם כל החיים ולא ידעתם לתת לו שם בכל הקשור ליחס כלפי מוגבלות.

לצד זאת, אנו מקנים כלים פרקטיים כגון סדנה בקבלת החלטות, מפגש על ניהול פיננסי, מפגש על ניהול זמן, ודגשים לשוק התעסוקה- היום שאחרי.

בנוסף לקורס, אנו מקיימים אירועים חודשיים בנושאים שונים ביניהם זוגיות, חשיבה יצירתית, אנשים עם מוגבלויות בתקופת השואה, ופוסט טראומה. האירועים מתקיימים פעם בחודש, חשוב להתעדכן פה באתר. בנוסף, נשמח לשמוע את הרעיונות שלכם.